Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: w kontaktach

Krótkie terminy przyjęć w ODRze dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Bez kolejek! Z dogodnych terminów przyjęć można teraz skorzystać w naszym otwartym w marcu Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

Przypominamy, że  osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności  mogą korzystać z rehabilitacji bez zbędnego oczekiwania.

 

Gwarantuje się im dostępność niezbędnych zabiegówpoza listą regularnych przyjęć. Tak stanowią zapisy prawa.

 

W każdym ODR, także naszym Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej przy Centrum Rehabilitacji w Przemyślu, rehabilitacja trwa dłużej niż ta ambulatoryjna.

 


Do 6 tygodni!

Rehablitacja wynosi do 6 tygodni. To wielkie wsparcie dla osób, przed którymi długa droga do odzyskania sprawności.

 

Tak długa rehabilitacja bywa też dla pacjentów kłopotliwa, więc umożliwiamy jej podzielenie na  2 turnusy.

Czyli pacjent najpierw korzysta z zabiegów przez 3 tygodnie, potem ma tyle samo przerwy i wraca na kolejne 3 tygodnie rehabilitacji.

 

 

Średnio 5 zabiegów

W ODR pacjenci korzystają średnio z 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie:z fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii i masażu.

Indywidualnie odbierane są teżdodatkowe zajęcia.

 




– Mogą to być zajęcia manualne z terapeutą zajęciowym, na przykłąd dla pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, a także po wylewie, udarze, z niedowładami. 

Na pacjentów, które mają problemy z mową, czeka neurologopeda.

A pomocy w kryzysach psychicznych oferuje psycholog – wyjaśnia koordynatorka Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Przemyślu Ewelina Gilżyńska-Orfin.

 


 

Najbliższy możliwy termin

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności dostają najszybszy dostępny termin. 

Skierowanie do ODR (ważne: kod 2300)  otrzymają od  lekarza pierwszego kontaktu i każdego specjalisty, który ma podpisaną  umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Warto bowiem pamiętać, że owa wydłużona rehabilitacja jest refundowana przez NFZ, zatem bezpłatna.

 

Pacjenci muszą jednak pamiętać, że podczas rejestracji muszą  mieć ze sobą orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności  lub równorzędne. 

Rodzaje zabiegów wybiera dla nich lekarz rehabilitacji ruchowej podczas pierwszego spotkania kwalifikacyjnego. Podczas rehabilitacji zespół obserwuje postępy każego pacjenta z osoba, więć w razie potrzeby – i po konsultacji z lekarzem kwalifikującym – można dołączyć kolejne zabiegi.


Macie pytania? Dzwońcie do nas pod numer:16 736 82 38.