Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności
Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00
Nr telefonu: w kontaktach
Martwi Cię zachowanie Twojej pociechy? Obawiasz się, że jej rozwój nie przebiega prawidłowo? Czas działać. Zapytaj o opinię lekarza i sprawdź, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do refundowanej przez NFZ rehabilitacji.
Nasz nowy ośrodek działaod 1 marcaw tym samym miejscu, co Centrum Rehabilitacji, czyli przy ul. Jasińskiego 2A w Przemyślu. Na parterze.
Opieką obejmujemy dzieci i młodzież od pierwszych dni po narodzeniu do 18 roku życia, zniepełnosprawnościami, spektrum autyzmu, wadami rozwojowymi układu nerwowego, z zaburzeniami koordynacji ruchowej, nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym i innymi problemami.
W ramach rehabilitacji dzieci uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu: fizjoterapii, logopedii, integracji sensorycznej, psychologii czy terapii zajęciowej pod okiem specjalistów w tych dziedzinach.
Każdy z nich ma swoją bazę niezbędnych materiałów pomocowych. Mamy podoskop do badania stóp, testy psychologiczne, pomoce logopedyczne, rozmaity sprzęt multimedialny i wszystko to, co jest potrzebne do zajęć manualnych czy plastycznych.
Sale ćwiczeń i integracji sensorycznej są kolorowe, wesołe i przede wszystkim bezpieczne dla małych pacjentów. Każdy sprzęt posiada wymagane atesty.
– Zespół pedagogiczno-psychologiczny zaczyna pracę od obserwacji rozwoju psychoruchowego, emocjonalnego i społecznego dziecka, przygotowuje diagnozę funkcjonalną, określa jego mocne strony i wymagające pracy trudności. Terapia będzie prowadzona na podstawie opracowanego na tej podstawie indywidualnego programu terapeutycznego. Wspieramy dzieci w oparciu o relację i ich potencjał rozwojowy, stosując metody responsywne – mówi psycholożka Kinga Pasierbska-Hernik, koordynatorka ośrodka.
– Planujemy objąć wsparciem również rodziców, udzielane konsultacje dotyczyć będą m.in. sposobów wspierania rozwoju dziecka na co dzień i w sytuacjach naturalnych, umiejętności wychowawczych, strategi radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Mamy również zamiar objąć opieką dzieci i młodzież, ktore potrzebuja wsparcia w sferze spoleczno-emocjonalnej i komunikacji. Zajęcia realizowane będą indywidualnie oraz w niewielkich grupach terapeutycznych – dodaje koordynatorka.
Do naszych fizjoterapeutów dołączyły nowe osoby. Z najmłodszymi pacjentami pracujemy różnymi metodami, NDT-Bobath, Trójpłaszczyznową Manualną Terapią Stóp, pracujemy na powięziach i tkankach miękkich, mamy specjalistkę od integracji sensorycznej i in.
Na rehabilitację w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego (kod 2301) mogą skierować lekarze: POZ, pediatra, neurolog dziecięcy, ortopeda lub lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.
Terapia jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Może trwać do 120 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.
Zapisy – tel. 16 736 82 38.
Aleksandra Nowotyńska