Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Masaż w Przemyślu

Szeroka oferta masaży

Centrum Rehabilitacji w Przemyślu oferuje szeroką gamę masaży różnego rodzaju, głównie leczniczych, wykonywanych przez wykwalifikowanych i profesjonalnych masażystów. Nasza bogata wiedza i wieloletnie doświadczenie są gwarancją najwyższej jakości usług. Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w naszym Centrum był dla Państwa nie tylko efektywny, ale również przyjemny.

Wykonujemy masaże lecznicze, przywracające sprawność ruchową i likwidujące ból, odprężające oraz usuwające skutki stresu i nerwic. Nasze masaże działają na całe ciało i na ducha, wpływając na dobre samopoczucie.

Masaż klasyczny –to zespół technik (chwytów, rękoczynów) stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na tkanki ustroju człowieka powodując wystąpienie odczynów w tkankach i narządach.

Wykonujemy masaże klasyczne, przynoszące w krótkim czasie bardzo dobre efekty terapeutyczne. Stosowane są one w przypadku bólów i problemów z układem ruchu, działają również dobroczynnie na układ krwionośny i chłonny, a także na narządy wewnętrzne. Sprawdzają się doskonale w terapii zaburzeń napięć mięśniowych. Masaże klasyczne są także znakomitym sposobem na relaks i odprężenie po ciężkim dniu lub po przepracowaniu. Likwidują napięcia i bóle psychosomatyczne. Przyspieszają regenerację mięśni i usuwają metabolity z przemiany materii. Dodatkowo pomagają złuszczać obumarły naskórek oraz poprawiają przepływ limfy i krwi.

Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne.

Wskazania

✔ stany po złamaniach kości, stany pourazowe

✔ stłuczenia, skręcenia

✔ stany pooperacyjne, blizny

✔ przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien

✔ choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe

✔ zespół bólowy ścięgna Achillesa

✔ wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu

✔ wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów

✔ zespoły bólowe kręgosłupa

✔ porażenia i niedowłady

✔ choroby przemiany materii

✔ choroby reumatoidalne stawów

✔ nerwobóle

✔ kręcz szyi

✔ nadwaga

Przeciwwskazania
  
❌ wszystkie ostre i niektóre podostre stany zapalneChoroby przebiegające z wysoką gorączką (powyżej 38°C)

❌ choroby nowotworowe (złośliwe i niezłośliwe)

❌ zapalenie żył, duże żylaki i tętniaki

❌ zaawansowana choroba nadciśnieniowa

❌ zmiany ropne i zapalne na skórze chorego

❌ krwotoki lub tendencje do ich występowania

❌ czas menstruacji

 

Aquavibron (masaż wibracyjny) – to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Wibracje wywołuje przepływającą przez aparat woda pod ciśnieniem. Quavibron sprawia, że przekrwienie uzyskujemy w czasie dwukrotnie krótszym niż podczas masażu ręcznego, a nie powoduje uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Masaż wibracyjny Przemyśl

Nasza oferta obejmuje również masaże wibracyjne, inaczej zwane Aquavibron. To masaże suche, wykonywane specjalnym aparatem z drgającą membraną. Masaże tego rodzaju sprawdzą się idealnie we wszelkiego rodzaju stanach pourazowych (w szczególności tkanek miękkich), w bólach mięśni, kręgosłupa i międzyżebrowych, w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, przykurczy, zaniku mięśni oraz zaburzeń krążenia obwodowego. Poprawiają ukrwienie oraz odżywienie i regenerację tkanek. Ponadto masaż urządzeniem Aquavibron ma działanie relaksacyjne i odprężające, poprawia samopoczucie i uspokaja.


Wskazania:
✔ zespoły bólowe kręgosłupa
✔ stany po złamaniach
✔ gościec stawowy i tkanek miękkich
✔ nerwobóle, w szczególności nerwu kulszowego
✔ rehabilitacja po operacjach onkologicznych (amputacja piersi)
✔ zaburzenia ukrwienia obwodowego
✔ choroba Parkinsona
✔ przewlekłe schorzenia dróg oddechowych
✔ nerwice
✔ stany wyczerpania psychicznego
✔ redukcja cellulitu


Przeciwwskazania:
❌ zmiany skórne
❌ świeże blizny
❌ kruchość naczyń włosowatych
❌ bezpośrednio – żylaki

Drenaż limfatyczny Przemyśl

Drenaż limfatyczny– pobudza przepływ limfy przez naczynia limfatyczne. Powyższe drogi są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. W normalnych warunkach każdego dnia przez układ limfatyczny przepływają w przybliżeniu cztery litry płynu. System limfatyczny odgrywa kluczową rolę dla układu immunologicznego organizmu.
Drenaż limfatyczny wykorzystuje znajomości anatomii oraz fizjologii ludzkiego układu krążenia. Stymuluje on aktywność przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach oraz przyśpiesza metabolizm w tkankach.

Proponujemy Państwu także profesjonalny drenaż limfatyczny. Celem tego masażu jest usprawnienie i pobudzenie przepływu limfy i płynów tkankowych w ciele. Zabieg ten pobudza układ limfatyczny, poprawia metabolizm i znacząco przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Wskazaniem do tego zabiegu są m.in. choroba niedokrwienna kończyn dolnych, niewydolność żylna, choroba zwyrodnieniowa stawów, przewlekłe obrzęki czy otyłość.

Dobro pacjentów na pierwszym miejscu

Dobór właściwych technik oraz długości ich wykonywania jest zależny od rodzaju schorzenia, a także od celu przeprowadzania masażu u danej osoby. Dlatego do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dobierając każdorazowo odpowiednie techniki masażu.

Gwarantujemy profesjonalnie wykonane, skuteczne masaże różnego typu, doświadczony personel, miłą atmosferę i nowoczesną aparaturę najwyższej jakości.

Jeśli więc interesuje Państwa skuteczny masaż Przemyśl i Centrum Rehabilitacji przy ulicy Grottgera 4 zaprasza do skorzystania ze swej oferty.