Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Hydroterapia

Kąpiel wirowa– wykonywana jest w specjalnych wannach i stanowi formę delikatnego masażu. W zabiegu tym wykorzystywany jest wpływ temperatury wody i jej oddziaływanie mechaniczne (ruch wirowy). Kąpiel wirowa powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie i zmniejsza bolesność.

Hydroterapia w Przemyślu - dodatkowe informacje

Opis działania wirówki

Jak wspomnieliśmy, hydroterapię przeprowadza się przy użyciu tzw. wirówek, czyli wanien, które za pośrednictwem specjalnych dysz wywołują ruch wirowy wody. Dzięki tym przyrządom intensywność zabiegu można dodatkowo dostosować do potrzeb konkretnego schorzenia, regulując ciśnienie dostarczanej wody.

Jak działa zabieg masażu wirowego?

Większość zabiegów przeprowadzamy w przedziale temperaturowym od 32 do 38 stopni Celsjusza, koncentrując się przede wszystkim na wirowym masażu leczniczym kończyn oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Ruch wirowy ma tutaj nieocenione znaczenie, ponieważ w korzystny sposób oddziałuje na skórę poddaną zabiegowi. U pacjentów zachodzi poprawa przepływu krwi, polepsza się wydajność komórek, a ponadto sam proces ogrzewania ciała wodą rozluźnia mięśnie i gwarantuje odprężenie.

Masaż wirowy zmniejsza ból rozmaitego pochodzenia, redukuje obrzęki, rozluźnia spięte mięśnie oraz zwiększa możliwości ruchowe pacjentów, oddziałując zarówno na kończyny, jak i na kręgosłup. Zabieg jest skuteczny, bezpieczny i bezbolesny.

Przebieg masażu wirowego

Aby skutecznie przeprowadzić zabieg, w pierwszej kolejności dobiera się wannę o właściwym rozmiarze w stosunku do wzrostu klienta oraz obszaru ciała. W przypadku masażu obejmującego wszystkie kończyny pacjent musi być zanurzony w wodzie po szyję, a sam zabieg przebiega pojedynczymi etapami, zaczynając od rąk i kończąc na nogach. W przypadku masażu kończyn górnych wystarczy pojedynczo zanurzać w wirówce same ramiona.

Regulację poszczególnych parametrów wody (takich jak temperatura i ciśnienie) dostosowuje się do preferencji chorego oraz specyfiki leczonego zaburzenia. Cały zabieg trwa od 10 do 30 minut i powinien być powtarzany w odstępie nieprzekraczającym dwóch dni. Rekomendowana liczba sesji w ramach pojedynczej serii powinna wynieść przynajmniej 10.

Jeśli zainteresowała Państwa hydroterapia Przemyśl jest miastem, w obrębie którego oferujemy swoje usługi. Pozytywne efekty zdrowotne masażów wirowych można zaobserwować już po pierwszych zabiegach. Gorąco zapraszamy do kontaktu!

 


Wskazania:                                                                             
✔ miażdżyca naczyń obwodowych
✔ choroby reumatyczne
✔ choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i kręgosłupa
✔ pourazowe choroby narządu ruchu
✔ choroby nerwów obwodowych
✔ nerwobóle
✔ obrzęki limfatyczne
✔ zmiany przeciążeniowe narządu ruchu
✔ zaburzenia krążenia obwodowego

Przeciwwskazania:
❌ troficzne zmiany skórne
❌ stany gorączkowe
❌ zaburzenia rytmu serca
❌ choroba zakrzepowa żył