Ruch, który zmienia życie – intensywna terapia funkcjonalna w praktyce
Na czym dokładnie polega taka terapia? Jakie daje efekty i czego można się po niej spodziewać? Na te pytania odpowiada nasz fizjoterapeuta – Dariusz Antoń.
Więcej »Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności
Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00
Nr telefonu: w kontaktach
Na czym dokładnie polega taka terapia? Jakie daje efekty i czego można się po niej spodziewać? Na te pytania odpowiada nasz fizjoterapeuta – Dariusz Antoń.
Więcej »Drodzy Pacjenci, droga Ekipo Centrum Rehabilitacji,
z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam i Waszym bliskim
optymizmu, radości, spokoju a przede wszystkim zdrowia na każdy dzień!
Więcej »
O tej koncepcji ruchowej, która może doskonale sprawdzić się w rehabilitacji pacjentów w każdym wieku cierpiących na różne schorzenia rozmawiamy z naszą fizjoterapeutką – Izabelą Zielińską.
Więcej »Oferujemy:
Choroba Parkinsona to zaburzenie uszkadzające komórki mózgu. Choć jej główne objawy, takie jak drżenie, sztywność mięśniowa czy problemy z równowagą, są powszechnie znane, to sam proces chorobowy jest znacznie bardziej skomplikowany. Z upływem czasu parkinson może prowadzić do znaczącego pogorszenia sprawności ruchowej, jak i poznawczej, co znacznie obniża jakość życia chorego.
Więcej »Zastanawiasz się, co w tym roku podarować wyjątkowej kobiecie? Nasze bony upominkowe dają szerokie spektrum możliwości – dla zdrowia i relaksu i są świetnym pomysłem na niebanalny podarunek dla wymagających pań.
Więcej »Terapia NDT-Bobath wpływa pozytywnie na napięcie mięśniowe, hamuje patologiczne odruchy, a wyzwala te, jak najbardziej zbliżone do prawidłowych. Może być stosowana zarówno u niemowląt, dzieci, jak i u dorosłych. O szczegółach mówią nasi specjaliści.
Więcej »Sporty zimowe to nie tylko przyjemność i niezwykła frajda. Wysiłek fizyczny połączony z pięknymi widokami niestety niesie ze sobą również ryzyko powstawania różnego rodzaju kontuzji. Odpowiedzialne podejście do techniki i kompleksowa rehabilitacja pozwalają nie tylko możliwie jak najlepiej zapobiegać kontuzjom, ale i skutecznie je leczyć.
Więcej »Niezmiennie polecamy bony upominkowe do Centrum Rehabilitacji. Można je wykorzystać na wybrane zabiegi, masaże, ale też konsultacje z doświadczonym fizjoterapeutą. A nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i sprawność. Nasze i naszych bliskich.
Więcej »Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy naszym Pacjentom najserdeczniejsze życzenia.
Więcej »Zimowe warunki atmosferyczne często powodują ryzyko wypadków i urazów. W takich sytuacjach szybka reakcja może mieć kluczowe znaczenie dla minimalizacji konsekwencji kontuzji. Jak chronić się przed urazami i co robić, gdy już się przydarzą? Odpowiadają nasi specjaliści.
Więcej »Pacjenci, którzy nie są w stanie dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej z powodu swojej niesprawności, mogą być usprawniani we własnym domu. O szczegółach mówią nasi specjaliści.
Więcej »
O wyjątkowym prezencie możemy mówić wtedy, gdy obdarowany czuje troskę i zaangażowanie darczyńcy. A cóż jest cenniejsze niż zdrowie i dobre samopoczucie? Z okazji Mikołajek i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do podarowania zdrowia i sprawności swoim bliskim.
Presoterapia to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje ciśnienie powietrza do stymulowania układu limfatycznego i krążenia limfy w ciele. O to, jakie ma zastosowanie pytamy specjalistów z Centrum Rehabilitacji.
Więcej »– Regularna kontrola swojego stanu zdrowia, a także wczesne wykrywanie ewentualnych zmian pozwalają na szybszą interwencję, a to z kolei zwiększa szanse na skuteczne leczenie – przypomina Iwona Karasowska-Stepaniak, zastępca dyrektora ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Więcej »Ostroga piętowa to zmiana zwyrodnieniowa kości piętowej w okolicy wyrostka przyśrodkowego guza piętowego, która rozwija się najczęściej w miejscu przyczepu powięzi podeszwowej lub ścięgna Achillesa i prowadzi do stanu zapalnego oraz bólu w obrębie pięty. Na początku ból występuje jedynie po przeciążeniu stopy, lecz może się utrzymywać przez cały czas.
Więcej »Oferujemy:
· stabilne zatrudnienie w renomowanej placówce,
· samochód służbowy,
· bezpłatne specjalistyczne szkolenia w ramach urlopu szkoleniowego,
· pracę w miłej atmosferze z wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem.
Masaż w terapii pełni rolę nie tylko relaksacyjną, ale i oddziałuje na leczenie rozmaitych schorzeń. O to, czym jest masaż leczniczy i jakie przynosi korzyści pacjentowi, pytamy naszych specjalistów.
Więcej »Haluks – inaczej paluch koślawy – to jedna z najczęściej spotykanych deformacji przedstopia. Pacjenci z haluksem mogą odczuwać nie tylko ból miejscowy, ale i promieniujący całym łańcuchem kinematycznym (w stopie, kolanie, biodrze, kręgosłupie). Obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny.
Więcej »Światowy Dzień Fizjoterapeuty ma nie tylko łączyć rehabilitantów na całym świecie, ale też zwiększać świadomość społeczeństwa co do tego, jak kluczowy wkład w życie wnoszą fizjoterapeuci umożliwiając ludziom mobilność, niezależność i powodując ich lepsze samopoczucie.
Więcej »Rehabilitacja w warunkach domowych przysługuje osobom, którym zdrowie nie pozwala odwiedzać ambulatorium. Kto dokładnie może na nią liczyć, jak przebiega i ile potrwa? Odpowiadamy!
Więcej »Dlaczego warto zwrócić uwagę na rehabilitację? Co sprawia, że może być przydatna akurat dla nas ? I czy naprawdę może się stać rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych?
Więcej »Migrena dotyczy nawet 12 procent ludzi na całym świecie. Oznacza to, że w Polsce cierpi na nią około 4 mln jednostek, zazwyczaj aktywnych zawodowo. Jej skutkiem jest niewątpliwie obniżenie samopoczucia oraz wydajności w codziennym funkcjonowaniu.
Więcej »Zmiany w obrębie narządu ruchu mogą tworzyć się latami i niejednokrotnie wywoływać dolegliwości bólowe. W późniejszym stadium mogą być już zauważane wizualnie. O to, w jaki sposób pozbyć się wdowiego garbu pytamy naszych specjalistów.
Więcej »Kochani Ojcowie, kochani Tatusiowie! Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym, radości dnia codziennego, pociechy z dzieci, niegasnącej miłości, a przede wszystkim zdrowia, zdrowia, zdrowia!
Więcej »O tym, na co warto zwrócić uwagę w codziennym funkcjonowaniu z małym człowiekiem, rozmawiamy z Magdaleną Przybyło – fizjoterapeutką z Centrum Rehabilitacji w Przemyślu.
Więcej »
Kochane Mamy, Mamusie, Matule w każdym wieku! Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: spełnienia, radości dnia codziennego, niegasnącej miłości, a przede wszystkim zdrowia, zdrowia, zdrowia!
Więcej »Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent z okazji Dnia Matki? Podaruj jej troskę. Podaruj bon upominkowy do naszego Centrum.
Więcej »Pacjenci, którzy nie są w stanie dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej z powodu swojej niesprawności, mogą być usprawniani we własnym domu. Jak to możliwe?
Więcej »Zespół cieśni nadgarstka to uciążliwa przypadłość, ale szybka konsultacja oraz właściwie dobrana, odpowiednia rehabilitacja mogą zmniejszyć objawy i poprawić funkcje ręki.
Więcej »Chcesz dokładnie wiedzieć jak będzie wyglądać Twoja rehabilitacja? Jesteś spokojniejszy jeśli przed wizytą przygotujesz się na każdą ewentualność? Rozumiemy to. Dlatego przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy o naszym Centrum.
Więcej »Drodzy Pacjenci, droga Ekipo Centrum Rehabilitacji,
z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam i Waszym bliskim zdrowia, radości, spokoju i pogody ducha na każdy dzień.
Więcej »Kochanym Paniom
życzymy wszystkiego,
co najpiękniejsze –
dziś i każdego dnia!
Więcej »W piątek, 1 marca obchodziliśmy pierwszą rocznicę utworzenia w Centrum Rehabilitacji przy ul. Jasińskiego 2a Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Dzieci oraz Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej!
W marcu obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. To dobry moment, by przypomnieć jak ważne jest przeciwdziałanie tej chorobie. Liczba pacjentów zmagających się z nadwagą, otyłością lub otyłością kliniczną stale wzrasta, a sama otyłość wpisała się w niechlubny kanon chorób cywilizacyjnych XXI wieku.
Więcej »Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zachęcamy o zadbanie o nasze kochane Panie! Jeśli bliskiej Ci kobiecie doskwiera ból, chcesz przyspieszyć jej powrót do pełnej sprawności po urazie, albo usprawnić jej codzienne funkcjonowanie – podaruj jej rehabilitację.
Więcej »Terapia zajęciowa ma na celu ogólnie pojętą poprawę komfortu życia. Skupia się ona nie tylko na podniesieniu stopnia sprawności i samodzielności, ale też wsparciu wewnętrznych potrzeb pacjentów.
Więcej »Te pamiątki, które ma niemal każdy z nas tworzą się w miejscach, w których dochodzi do przerwania ciągłości skóry właściwej poprzez uraz, operację, czy oparzenie. Blizny mogą się różnić rozmiarem, kształtem, kolorem, miejscem występowania. Powodują nie tylko zmianę estetyki skóry, ale mogą być przyczyną wielu powikłań.
Więcej »Kręgosłup będąc filarem naszego organizmu wymaga odpowiedniej troski. Im szybciej o niego zadbamy, tym mniej problemów będzie nam stwarzał. Im wcześniej wykryje się skoliozę, tym skuteczniej można zapobiec jej poważnym konsekwencjom.
Więcej »W każdym ODR, także naszym Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej przy Centrum Rehabilitacji w Przemyślu, rehabilitacja trwa dłużej niż ta ambulatoryjna. 6 tygodni intensywnych zabiegów stanowi wielką pomoc w początku długiej drogi do odzyskania sprawności.
Więcej »O wadach postawy mówimy, gdy mamy do czynienia z nieprawidłową i odmienną od ludzkiej fizjologii budową ciała. Może ona wynikać zarówno z wad wrodzonych jak i nabytych. Te – mniej lub bardziej widoczne zmiany w posturze mogą nie tylko negatywnie wpływać na wygląd sylwetki, ale również powodować ból i trudności w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu.
Więcej »Masaż leczniczy, leczenie ruchem, hydro- lub fizykoterapia brzmią ciekawie? To pomysł na niebanalny prezent dla każdego. Zdrowie, sprawność i relaks to wszak podstawy świetnego samopoczucia.
Więcej »
W naszym Centrum wykonujemy masaże lecznicze, które przywracają sprawność ruchową, likwidują ból, odprężają i usuwają skutki stresu. Jednym zdaniem: polepszają nasze samopoczucie.
Więcej »Pacjenci, którzy nie są w stanie dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej z powodu swojej niesprawności, mogą być usprawniani we własnym domu. Przypominamy, komu przsługują zabiegi w warunkach domowych, finansowane przez NFZ.
Więcej »Z dogodnych terminów przyjęć mogą teraz skorzystać pacjenci wymagający rehabilitacji w warunkach domowych.
Przypominamy, że osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności przepisy gwarantują dostępność niezbędnych zabiegów poza listą regularnych przyjęć.
Więcej »Rekonwalescencja po operacji stawu kolanowego to długotrwały proces, podczas którego konieczne są zmiana codziennych przyzwyczajeń i przestrzeganie ścisłych zaleceń, w tym rehabilitanta.
Pracę z fizjoterapeutą najlepiej jednak rozpocząć jeszcze przed zabiegiem, a nie już po nim. Dlaczego? Odpowiada nasza fizjoterapeutka Daria Wielgosz, która pracuje z pacjentami podczas rehabilitacji domowej.
Więcej »Rehabilitacja w warunkach domowych jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pakiet zabiegów obejmuje m.in. kinezyterapię, masaż, elektrolecznictwo, światłolecznictwo.
Więcej »Nasze Centrum Rehabilitacji przy ul. Generała Jakuba Jasińskiego 2a w Przemyślu stale rośnie w siłę. Aby ułatwić Wam komunikację z naszym centrum dowodzenia w rejestracji oraz z koordynatorami poszczególnych oddziałów, uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonów.
Zanim zadzwonisz, dowiedz się, gdzie uzyskasz odpowiednią pomoc.
Więcej »– W chorobie Parkinsona sprawność na dłużej pozwalają zachować regularne ćwiczenia. Na wczesnym etapie choroby jest to jak najbardziej możliwe, a nawet konieczne. Warto więc ćwiczyć, a każdy rodzaj ruchu jest wskazany. Warto jednak pamiętać, że lekkie ćwiczenia nie są tak skuteczne w dłuższym zachowaniu niezależności jak silne, długie, ciężkie wysiłki aerobowe – mówi nasz fizjoterapeuta Wiktor Sawicki, który indywidualnie pracuje z pacjentami w ramach rehabilitacji domowej.
Więcej »Rehabilitacja ogólnoustrojowa przysługuje pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują intensywnej rehabilitacji i równocześnie stan zdrowia nie pozwala im na terapię w ambulatorium. Nie wymagają też całodobowego nadzoru medycznego.
Więcej »Pacjenci Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Przemyślu korzystają średnio z 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. Objęci są różnymi formami wsparcia – w zależności od potrzeb i sprawności.
Jakimi?
Więcej »Światowy Dzień Fizjoterapii – jak co roku dzień 8 września jest symbolem solidarności fizjoterapeutów z całego globu!
Więcej »Rekonwalescencja po operacji stawu kolanowego to długi proces, w trakcie którego konieczne jest przestrzeganie pewnych zaleceń.
Więcej »Nasze Centrum Rehabilitacji przy ul. Gen. J. Jasińskiego 2a w Przemyślu zatrudni terapeutów do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Więcej »Nasze Centrum Rehabilitacji przy ul. Gen. J. Jasińskiego 2a w Przemyślu zatrudni terapeutę zajęciowego do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Więcej »Gwałtowe reakcje emocjonalne i siłowe, autoagresja, brak współpracy... Jest szereg zachowań dziecka, które spędzają sen z powiek opiekunów. Specjalista może pomóc w znalezieniu ich przyczyny i wyjaśnić, jak wspierać rozwój pociechy i reagować w sytuacjach trudnych.
W naszym Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego z rodzinami pracuje m.in. psycholożka Kinga Pasierbska-Hernik.
Więcej »Dostaliśmy niedawno od Was pytanie, z jakiego powodu pionizacja pacjenta borykającego się z niepełnosprawnością ruchową jest istotną częścią rehabilitacji?
Odpowiada Wam nasza fizjoterapeutka Ania Bronicka.
Więcej »Celem terapii zajęciowej jest poprawa sprawności fizycznej i psychicznej pacjenta.
Podczas zajęć indywidualnych lub grupowych uczestniczą oni w rozmaitych zajęciach: integracyjnych, ruchowych, artystycznych. Efekt? Lepsze: sprawność i samopoczucie.
Więcej »
Skierowanie na bezpłatną, bo refundowaną przez NFZ rehabilitację leczniczą realizowaną w domu pacjenta, może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego (POZ lub specjalista), który ma podpisaną umowę z funduszem.
Więcej »
Rehabilitacja może być przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych, jak w naszym Centrum, w szpitalu, nawet sanatorium. Ale nie tylko.
Osoby, które ze wzglądu na niesprawności nie są w stanie dotrzeć do odpowiedniej placówki, mogą być usprawniane we własnych 4 kątach. Zabiegi w domu – których celem tak jak każdej innej formy rehabilitacji jest podreperowanie zdrowia i przywrócenie możliwej do osiągnięcia sprawności – finansuje NFZ.
Więcej »
Jak planować fizjoterapię w przebiegu skoliozy i choroby Scheuermanna? Jak prowadzić fizjoterapię u dzieci leczonych gorsetowo i operacyjnie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukano podczas szkolenia, w którym wzięły udział nasze terapeutki.
Więcej »Sporym zainteresowaniem cieszył się nasz przewodnik po ODR-ze, więc postanowiliśmy przygotować podobną instrukcję dla pacjentów, których terapeuci odwiedzają w ich domach.
Krok po kroku odpowiadamy na zagadnienia, o które dopytujecie, aby pierwsza i kolejne wizyty naszych specjalistów przebiegały dla pacjentów komfortowo i bez niepotrzebnych wątpliwości.
Więcej »Terapię zajęciową stosujemy podczas rehabilitacji pacjentów z niepełnosprawnościami – intelektualnymi i fizycznymi, z seniorami i naszymi najmłodszymi pacjentami – dziećmi.
Więcej »Małym i tym nieco większym, wysokim i niskim, kilku- i kilkunastoletnim, ale też dziecku w każdym z nas!
z okazji Dnia Dziecka
życzymy wielu pięknych, radosnych, beztroskich chwil!
Niegasnącego uśmiechu, ciepłego, bezpiecznego domu i czułych ludzi blisko.
Szczególnie dużo pogody na każdy dzień życzymy naszym najmniejszym, dzielnym pacjentom!
Więcej »Kochane Mamy w każdym wieku!
Przyjmijcie od nas serdeczne życzenia
miłości, pogody ducha, poczucia spełnienia w każdej sferze
i zdrowia, zdrowia, zdrowia!
Z doświadczenia wiemy, że prezentem, który cieszy naszych pacjentów zawsze (tak, tak zawsze!), jest masaż. Ale to nie jedyne zabiegi, na które można wykorzystać nasze bony podarunkowe.
Sprawdźcie, jakie dają możliwości.
Więcej »Wśród wszelkiego niezbędnego sprzętu mamy w naszej placówce też kilka urządzeń szczególnie lubianych przez pacjentów.
Wspomagają rehabilitację i... cieszą!
Pokażemy je Wam po kolei. Na początek dwa pierwsze typy naszych fizjoterapeutów.
Rodzice uważnie obserwują swoje pociechy. Niekiedy porównują rozwój własnego dziecka do innych niemowląt. Warto jednak pamiętać, że każdy maluch rozwija się we własnym tempie.
Wyodrębiono jednak pewne przedziały czasowe, w których dane umiejętności powinny się zacząć pojawiać. Jak powinien przebiegać rozwój maluszka od 3 do 10 miesiąca?
Więcej »Na to pytanie rodziców odpowiada neurologopeda Lucyna Nowak, która w naszym Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego pracuje z małymi pacjentami.
Więcej »Nie zatrzymujemy się! Wyjeżdżamy na szkolenia i zapraszamy do siebie fachowców, którzy wzbogacają naszą wiedzę i umiejętności.
Tym razem Iza, Ania, Asia i Magda na warsztat wzięły pionizatory: statyczne i dynamiczne.
Więcej »Jak siedzieć, chodzić, leżeć, aby zachować prawidłową postawę ciała? Jak korygować wady postawy i które występują najczęściej u dorosłych i dzieci? Na te pytania odpowiadało szkolenie, w którym brały udział nasze terapeutki.
Więcej »Jakie są etapy rehabilitacji, kto decyduje o rodzaju zabiegów i zajęć, co wziąć ze sobą, dokąd się udać... – mnożą się pytania przed pierwszą wizytą w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnostrojowej.
Denerwujesz się, bo nie wiesz, o czym pamiętać? Abyś poczuł się komfortowo, przygotowaliśmy przewodnik wyjaśniający najpilnejsze kwestie.
Więcej »
Centrum Rehabilitacji przy ul. Generała Jakuba Jasińskiego 2a w Przemyślu zatrudni fizjoterapeutę wykonującego rehabilitację domową.
Miejsce pracy: Przemyśl i powiat przemyski
Więcej »Już dwukrotnie odbyły się u nas warsztaty poświęcone pielęgnacji dzieci. Wzięły w nich udział przyszłe mamy w wysokiej ciąży i mamy niemowląt.
Prowadziła je Magdalena Przybyło, która w naszym centrum jest terapeutką koncepcji NDT Bobath i metody Integracji Sensorycznej.
Więcej »Na co dzień zajmujemy się poprawą stanu zdrowia, ale czy zachowamy zimną krew w nagłych wypadkach? Teraz już wiemy, że tak.
Przeszkoliliśmy się wesołą acz skupioną grupą, aby pacjentów, bliskich, a także przypadkowe osoby w kryzysowej sytuacji otoczyć odpowiednim wsparciem.
Więcej »Centrum Rehabilitacji. Twoja Droga do Sprawności przy ul. Generała Jakuba Jasińskiego 2a rekrutuje! Lubisz się rozwijać? Ciebie szukamy!
Więcej »Drodzy Pacjenci,
Droga Ekipo naszego centrum,
z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy spokoju, optymizmu i pogody ducha na każdy dzień dla Was i Waszych bliskich.
Więcej »
Bez kolejek! Z dogodnych terminów przyjęć można teraz skorzystać w naszym otwartym w marcu Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.
Więcej »Nasz nowy Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego zaprasza na darmowe warsztaty poświęcone sposobom właściwej pielęgnacji dziecka.
Więcej »
Kochane Panie,
dziś Wasze
i nasze
święto!
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!
Więcej »Martwi Cię zachowanie Twojej pociechy? Obawiasz się, że jej rozwój nie przebiega prawidłowo? Czas działać. Zapytaj o opinię lekarza i sprawdź, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do refundowanej przez NFZ rehabilitacji.
Więcej »Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest dla pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą obecnie skorzystać ze świadczeń poza kolejnością przyjęć.
Więcej »Biżuteria, perfumy, czekoladki... Masz dość sztampowych prezentów i szukasz niespodzianki, która może poprawić komfort życia najbliższej Ci osoby?
Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego! Eleganckie bony na wybrane zabiegi – propozycja prezentu z okazji Dnia Matki.
Więcej »
Centrum Rehabilitacji przy ul. Jasińskiego 2a w Przemyślu od kwietnia oddaje do użytku nową salę ćwiczeń. Efekt? Rehabilitacja dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w trybie ambulatoryjnym bez limitu i poza kolejnością. Krótsze terminy terapii w trybie pilnym dla dzieci.
Więcej »W obliczu tragedii wojny w Ukrainie wyrażamy solidarność z Ukrainą i Ukraińcami, którzy uciekli do Polski przed piekłem wojennej zawieruchy.
Więcej »Rozmaitych wad stóp wśród dzieci stale przybywa, dlatego rodzice powinni bacznie obserwować rozwój swoich pociech. W jaki sposób sprawdzić, czy przebiega on prawidłowo i jak postępować, gdy potrzebna jest pomoc? Odpowiedzią jest Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp (TMTS).
Więcej »Twoje dziecko nie unosi głowy, nie siada, nie czworakuje, nie lubi się obracać i zmieniać pozycji ciała? Ma asymetrię? Zastanawiasz się, jak mu pomóc? Odpowiedzią jest terapia neurorozwojowa NDT Bobath. Na czym polega i gdzie jej szukać?
Więcej »Centrum Rehabilitacji. Twoja Droga do Sprawności znajdziecie teraz przy ul. Generała Jakuba Jasińskiego 2a w Przemyślu. Placówka opuściła dotychczasową lokalizację w budynku dawnej przychodni przy ul. Grottgera 4. Co się zmieni?
Więcej »Fizjoterapeuta to najmłodszy zawód w dziedzinie medycyny, ale już dziś stanowi trzecią najliczniejszą siłę medyczną w Polsce – po lekarzach i pielęgniarkach!
Więcej »Czym jest presoterapia? To masaż pneumatyczny (BOA) przyspieszający metabolizm i stosowany przy rozmaitych schorzeniach. Drenaż limfatyczny jest pomocny zwłaszcza przy zastojach i obrzękach związanych z zaburzeniami cyrkulacji chłonki.
Nasze Centrum Rehabilitacji przy ul. Jasińskiego 2A (wcześniej przy ul. Grottgera 4) w Przemyślu wzbogaciło się właśnie w urządzenie najwyższej klasy. Zapraszamy!
Więcej »Szczepienie przeciw COVID-19 w Polsce podzielono na 4 etapy – od 0 do 3. Od 28 stycznia trwa szczepienie personelu medycznego i niemedycznego placówek medycznych. Odbywa się w tzw. szpitalach węzłowych, których w kraju mamy 509. Zaszczepią one swój personel, ale także innych szpitali, przychodni, centrów rehabilitacji i aptek. Zapisy trwają do 14 stycznia. Potem będą się rejestrować kolejne grupy.
Więcej »Masaż wibracyjny, BOA, leczniczy? Hydro- lub laseroterapia? Indywidualne konsultacje? A może starannie dobrane ćwiczenia wykonywane pod okiem terapeuty?
Zastanawiasz się, co w tym roku włożyć pod bożonarodzeniowe drzewko? Nasze bony upominkowe dają szerokie spektrum możliwości – dla zdrowia i relaksu. Są świetnym pomysłem na niebanalny podarunek dla wymagających.
Więcej »
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowy Fundusz Zdrowia od 14 do 30 grudnia zaczną realizację programu, który ma ułatwić osobom z niepełnosprawnościami dostęp do rehabilitacji leczniczej.
Więcej »W związku trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju w Centrum Rehabilitacji przy ul. Jasińskiego 2A (wcześniej przy ul. Grottgera 4) w Przemyślu wprowadzono szereg usprawnień. Wydłużenie godzin pracy placówki stacjonarnej i ścisły podział zmianowy przyniosły pozytywną zmianę – więcej czasu na zabiegi w domach pacjentów.
Więcej »W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i przyrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ostatnim czasie podjęliśmy szereg działań, które mają pomóc nam sprawnie pracować, a Wam korzystać z zabiegów w bezpiecznej placówce.
Więcej »COVID-19 nie ustępuje, więc musiby dbać o siebie szczególnie. Można to zrobić samodzielnie, choć przy wsparciu specjalistów! Eksperci podkreślają, że osoby sprawne fizycznie są w mniej narażone na zakażenie koronawirusem czy grypą.
Więcej »70 tysięcy fizjoterapeutów – tylu specjalistów w naszym zawodzie celebruje w Polsce 8 września. Globalne święto fizjoterapeutów ogłoszono w 1996 roku z inicjatywy organizacji Światowa Fizjoterapia (World Physiotherapy), by podkreślić znaczenia rehabilitacji w odzyskiwaniu sprawności.
Więcej »Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 i zapewnić większe bezpieczeństwo pancjentom oraz personelowi medycznemu, uruchomiono finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia porady zdalne. Pacjent bez wychodzenia z domu może się skonsultować z lekarzem, otrzymać e-receptę, e-zwolnienie czy e-skierowanie. O szczegółach rozmawiamy z Iwoną Karasowską-Stepaniak, zastępcą dyrektora ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
Więcej »Czerwiec i lipiec były dla nas czasem wzmożonej pracy, ale też pogłębiania umiejętności i rozwijania naszych zawodowych zainteresowań. Nasze terapeutki znalazły dla siebie kolejne ciekawe szkolenia. Uzupełniamy również certyfikaty zdobyte w różnym okresie praktyki zawodowej przez Joannę, którą na pewno dobrze już znacie, choć dołączyła do nas nieco później niż Daria, Justyna i Iza.
Więcej »15 czerwca sanatoria wznawiają działalność. Staną otworem przed pacjentami, którzy musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii COVID-19 i przed tymi, którzy nie zdążyli zacząć turnusu. Rozmawiamy z Iwoną Karasowską-Stepaniak, zastępcą dyrektora ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
Więcej »Drodzy pacjenci, nie widzieliśmy się niemal 2 miesiące, ale w końcu nadszedł ten dzień! 29 kwietnia zapadła decyzja ministerialna zezwalająca na wykonywanie zabiegów rehabilitacji leczniczej i od dziś jesteśmy do Waszej dyspozycji. Wszyscy jednak musimy pamiętać, że pandemia trwa. Ryzyko zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2 nie minęło, więc wspólnie musimy się stosować do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Więcej »Kochani! W tym niełatwym czasie życzymy przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych najbliższych, a także spokoju ducha, sił i optymizmu. Te święta – choć w większości domów dalekie od tradycyjnych – niech natchną Was nadzieją i wiarą. Niebawem znowu wszyscy się spotkamy!
... i jeszcze raz zdrowia! dla każdego z Was od zespołu Centrum Rehabilitacji w Przemyślu!
Dolegliwości bólowe kręgosłupa to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Dotykają nawet 80% populacji. Przyczyn jest wiele. Można wymienić choćby tak powszechne jak siedzący tryb życia i wynikający z tego brak ruchu, stres czy nieprawidłowe nawyki żywieniowe. A kręgosłup to przecież filar naszego organizmu. Im szybciej o niego zadbamy, tym mniej problemów będzie nam stwarzał na co dzień.
Więcej »Cisza, spokój, pustka. Korytarz nie rozbrzmiewa gwarem Waszych głosów, zza zasłonek nie dobiega szept poufnych rozmów między fizjoterapeutami a ich podopiecznymi. Nie słuchać kroków. Tęsknimy za Wami! Brakuje nam pracy. Nie próżnujemy jednak!
Więcej »Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego bardzo ważna jest higiena. Choć w tej chwili nie ma szczepionki przeciw nowemu wirusowi, możemy stosować inne metody zapobiegania zakażeniu. Woda i mydło, środki dezynfekujące są naszymi najważniejszymi sprzymierzeńcami.
Więcej »Komunikat w sprawie koronawirusa!
Więcej »
Proponujemy stabilne zatrudnienie w renomowanej placówce, oferujemy bezpłatne specjalistyczne szkolenia w ramach urlopu szkoleniowego, pracę w miłej atmosferze, wraz z wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem.
Więcej »Podobno nie iść do przodu znaczy się cofać. Nie zamierzamy sprawdzać trafności poglądu, nie ustajemy w podnoszeniu kwalifikacji. Czytamy, szukamy, uczymy się, inwestujemy w swoją wiedzę i umiejętności.
Więcej »Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych istniejących na rynku placówek – liderów branż – spośród wszystkich funkcjonujących. Jako placówka rehabilitacyjna wystąpiliśmy w kategorii „Orły medycyny” w gronie lekarzy i gabinetów specjalistycznych.
Więcej »Krótki czas oczekiwania dotyczy rehabilitacji leczniczej w warunkach domowych w ramach NFZ. Przysługuje pacjentom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, którym zdrowie nie pozwala samodzielnie dotrzeć na zabiegi do naszej stacjonarnej placówki.
Więcej »Światowa Konfederacja Fizjoterapii ustanowiła 8 września dniem fizjoterapii, aby podkreślić jej ważną rolę w leczeniu chorych – zwłaszcza z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych.
Nas nie trzeba o tym przekonywać! Z okazji naszego i Waszego święta mamy prezent – brak kolejek na rehabilitację domową!
Więcej »Swoją edukację zaczęłam od uzyskania w Rzeszowie stopnia licencjata na kierunku zdrowie publiczne – o specjalności fizjoterapia. Następnie w Zamościu broniłam pracę magisterską na kierunku fizjoterapia. W zawodzie pracuję od 4 lat, najpierw w ośrodku zdrowia w Komańczy, a teraz mogę się rozwijać w Centrum Rehabilitacji w Przemyślu.
Więcej »Na Uniwersytecie Rzeszowskim obroniłem tytuł magistra wychowania fizycznego. Praca i pasja związane ze sportem to tradycja w moje rodzinie. Tato był trenerem akrobatyki i nauczycielem wychowania fizycznego. Interesowało mnie to, ale z czasem zdecydowałem, że pójdę w trochę innym kierunku. Zdobyłem tytuł technika masażysty.
Więcej »Kształciłem się najpierw na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, gdzie zrobiłem licencjat. Tytuł magistra obroniłem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Oba profile były typowo medyczne, przekazywano nam wiedzę kliniczną. Rozwijałem się podczas praktyk w wielu szpitalach, placówkach zdrowia i zakładach rehabilitacji.
Więcej »Rozproszone dane medyczne dostępne w jednym miejscu? Umożliwia to Internetowe Konto Pacjenta. Dostęp do niego jest prosty.
Więcej »21 marca celebrujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy do udziału w akcji „Lots of socks”! Tego dnia zakładamy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem.
Więcej »W marcu obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Obecnie jest uznawana za jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Liczba osób zmagających się z nadwagą, otyłością czy otyłością kliniczną stale wzrasta.
Więcej »Stany lękowe, apatia, przygnębienie, trudności z koncentracją, brak chęci do podjęcia działań – to najczęstsze objawy depresji. Na świecie to depresja właśnie stanowi główną przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy. Jest najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym – choruje na nią nawet kilkanaście procent dorosłych.
Więcej »Doskonale wiemy, że oczekujecie od nas najlepszej z możliwych opieki rehabilitacyjnej, dlatego nie ustajemy w podnoszeniu naszych kwalifikacji. Aby otoczyć specjalistyczną troską pacjentów borykających się z chorobami neurologicznymi i problemami ortopedycznymi uczestniczymy w kolejnych szkoleniach.
Więcej »Komu przysługuje więcej niż 80 dni rehabilitacji w warunkach domowych? W artykule dla Życia Podkarpackiego opowiadała Iwona Karasowska-Stepaniak, zastępca dyrektora ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
Dziękujemy redakcji za zgodę na publikację również na naszej stronie.
Więcej »Placówki rehabilitacyjne wdrażają zmiany, dzięki którym osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mają szerszy dostęp do fizjoterapii. Krótszy czas oczekiwania i dodatkowe pieniądze na leczenie to najważniejsze z nich.
Więcej »Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ pomaga pacjentom w załatwieniu różnych spraw i problemów związanych m.in. z otrzymaniem Karty Ekuz, potwierdzaniem wniosków na sprzęt medyczny, skierowań na leczenie uzdrowiskowe itp. Zazwyczaj niezbędne informacje otrzymamy telefonicznie, a w których sytuacjach wizyta osobista jest najszybszą formą uzyskania potrzebnych porad?
Więcej »Czy wiesz, że pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia są w stanie wskazać Ci placówkę, w której termin Twojej wizyty bądź zabiegu będzie najkrótszy w całej Polsce? Albo że podpowiedzą, jak uzyskać zwrot kosztów leczenia w dowolnym kraju Unii Europejskiej?
O tym, jakich informacji szukać w NFZ, Życie Podkarpackie rozmawiało z Iwoną Karasowską-Stepaniak, zastępcą dyrektora ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
Więcej »Październik od dawna uznawany jest za „Miesiąc Świadomości Raka Piersi”. To świetny moment, by przypomnieć o tym, jak istotny jest dobór odpowiedniego stanika.
Więcej »Pacjenci z gmin: Przemyśl, Medyka, Żurawica, którym zdrowie nie pozwala samodzielnie dotrzeć na zabiegi do stacjonarnej placówki rehabilitacyjnej, od niedawna mają łatwiejszy dostęp do fizjoterapii wykonywanej w warunkach domowych. Zabiegi są bezpłatne, ponieważ finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.
Więcej »Rehabilitacja lecznicza pozwala podreperować zdrowie i odzyskać możliwą do osiągnięcia sprawność. Odbywać się może w warunkach ambulatoryjnych, w szpitalu czy sanatorium. Ci pacjenci, którzy z powodu niesprawności nie mogą dotrzeć do odpowiedniej placówki, mogą być usprawniani we własnych domach. Zabiegi w warunkach domowych finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Więcej »Dobry fizjoterapeuta, dobry masażysta to podstawa placówki zapewniającej opiekę rehabilitacyjną. W naszym Centrum stawiamy na jakość, dlatego stale się rozwijamy i zdobywamy nowe umiejętności, by skuteczniej przynosić Wam ulgę i usprawniać proces leczenia.
Więcej »Wakacje już na półmetku, ale wciąż wiele osób wypoczynek ma przed sobą. Aby bezpiecznie wypoczywać poza granicami Polski, najlepiej zaopatrzyć się w kartę EKUZ w Narodowym Funduszu Zdrowia.
Więcej »Pacjenci, którzy przeszli udar mózgu, w 80-procentach przypadków borykają się z porażeniem kończyny górnej. Przed nimi zazwyczaj żmudna i czasochłonna rehabilitacja. Przywracaniem sprawność kończyny górnej trwa niestety znacznie dłużej niż usprawnianie kończyny dolnej.
Więcej »Chcesz pracować w nowoczesnej placówce rehabilitacyjnej? W dobrze zgranym, doświadczonym zespole fizjoterapeutów? Zgłoś się!
Więcej »O tym, czy placówki rehabilitacyjne są przygotowane do funkcjonowania na nowych zasadach, opowiada koordynatorka i fizjoterapeutka naszego Centrum Rehabilitacji przy ul. Jasińskiego 2A (wcześniej przy ul. Grottgera 4) w Przemyślu Marta Szlanda-Mikuła.
Więcej »Osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności od lipca tego roku bez czekania w kolejce dostaną się do lekarza, do szpitala czy na fizjoterapię. Nowe rozwiązania pozwalają też na ominięcie kolejek w aptekach i obejmują zaopatrzenie w wyroby medyczne i sprzęt pomocniczy.
Więcej »Osoby posiadające stwierdzony znaczny stopień niepełnosprawności od lipca tego roku bez kolejki dostaną się do lekarza, szpitala czy na fizjoterapię. Nowy projekt ma między innymi umożliwić szybszy dostęp do rehabilitacji.
Sprawdź, jakie dokumenty potwierdzają znaczny stopień niepełnosprawności!
Więcej »O tym, jakiej pomocy szukają u fizjoterapeutów młode mamy i ich mamy, opowiada nasza masażystka Justyna Górniak.
Więcej »Zawód masażysty zawsze bardzo mnie ciekawił, chciałam odkryć, w jaki sposób praca dłoni może przynieść ulgę chorym. Jak osobę, która cierpi, wyprowadza się z tego stanu, niweluje ból, poprawia samopoczucie i kondycję. Chciałam zrozumieć mechanizmy, które kierują tą pracą.
Więcej »Doskwiera Ci ból w odcinku szyjnym kręgosłupa? Ćwiczenia mogą przynieść ulgę. Dzielą się na rozluźniające, rozciągające, mobilizujące i wzmacniające. Najlepiej swój zestaw opracować z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, ale mamy kilka prostych propozycji, które możesz wykonać wszędzie – w domu, biurze czy podczas podróży. Wykonywane regularnie niwelują ból kręgosłupa w odcinku szyjnym i wzmacniają mięśnie karku.
Więcej »Pacjentka, która przeszła zabieg mastektomii, wymaga kompleksowego postępowania. Aby pomóc jej wrócić do zdrowia i normalnego życia, niezbędne będą zatem zarówno opieka lekarza, rehabilitanta, jak i psychologa.
Więcej »Tydzień pracy za biurkiem dał Ci w kość? A może po wielu godzinach na nogach dokucza Ci kręgosłup? Mgr Dominika Leszczyszyn przygotowała dla Was kilka prostych ćwiczeń – rozciągających i wzmacniających – które z łatwością wykonacie w domowym zaciszu. Do dzieła!
Opracowała Aleksandra Nowotyńska
Więcej »Koniec poprzedniego roku i początek bieżącego to dla nas czas pogłębiania umiejętności, poszerzania wiedzy i rozwijania naszych zawodowych zainteresowań. Zdobyliśmy kilka nowych certyfikatów.
Więcej »Ból i poranna sztywność stawów, ograniczenie ruchomości, obrzęk? Borykasz się z podobnymi dolegliwościami? Mogą być objawem reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Przeczytaj, jak można je stwierdzić i jak przebiega terapia.
Więcej »Osoby rozliczające PIT-37 i PIT-36, które chcą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, jak wszyscy podatnicy mają czas do 30 kwietnia. Warto zwrócić uwagę, co się zmieniło.
Więcej »Porażenie nerwu twarzowego może dotknąć osoby w każdym wieku, nie jest też zależnie od płci i nierzadko trudno ustalić, dlaczego się pojawia. Zwłaszcza że nierzadko występuje samoistnie.
Więcej »Gdy kilka lat temu zadałem sobie pytanie, co chciałbym robić w życiu, uznałem, że najbardziej zależy mi na pracy z ludźmi. Zawsze interesowałem się masażem, więc najpierw zdobyłem zawód technika masażysty i pracuję w nim od 2010 roku. Po jakimś czasie stwierdziłem, że potrzebuję więcej wszechstronności, dodatkowych umiejętności, by skuteczniej pracować z pacjentami.
Więcej »Łokieć tenisisty to zespół przeciążeniowy, który wywołują nawrotowe napięcia. Przyczyniają się one do powstawania mikrourazów przyczepów prostowników od nadgarstka aż do nadkłykcia bocznego. Skąd wiemy, że to akurat nas dotyczy ta dolegliwość?
Więcej »Swoją przygodę z fizjoterapią zaczęłam podczas lat praktyk, ale tak naprawdę obyłam się z pacjentami podczas 2 lat pracy w placówce zdrowia. Na początku po prostu chciałam nieść pomoc pacjentom, nie planowałam skupiać się na masażu, teraz chcę się rozwijać głównie w tym kierunku. To dziedzina, która stale uczy czegoś nowego, ciekawe przypadki mobilizują do działania, a dziesiątki kursów pomagają rozbudowywać wiedzę.
Więcej »Mamy to! Wspominaliśmy, że dla Was przygotowujemy wyjątkowe bony upominkowe. Można je przeznaczyć na wybrane zabiegi fizykalne lub masaże dostępne w naszej placówce.
Więcej »Zastanawiasz się nad prezentem dla najbliższych? Może w tym roku niebanalnie – masaż leczniczy lub upiększający. Klasyczny, drenaż limfatyczny, wibracyjny, izometryczny, bańką chińską, BOA? A może... połączenie zabiegu klasycznego z technikami zapożyczonymi z masażu relaksacyjnego? Jest w czym wybierać.
Więcej »– Dyplom fizjoterapeutki zdobyłam na Uniwersytecie Rzeszowskim. Doświadczenia w pracy z pacjentami przez kilka kolejnych lat nabywałam podczas praktyk w szpitalach i placówkach rehabilitacyjnych w Przemyślu i Rzeszowie.
Więcej »Neuropatia, która potocznie nazywana jest nerwobólem, to dolegliwość obejmująca nerwy, a zatem struktury, które przewodzą impulsy. Neuralgia międzyżebrowa jest jednym z jej typów.
Neuralgia międzyżebrowa czy inaczej neuropatia międzyżebrowa objawia się dotkliwym i promieniującym bólem w klatce piersiowej i zazwyczaj dotyka przestrzeni międzyżebrowej z jednej strony ciała.
Więcej »Kilku naszych pacjentów sygnalizowało, że zależy im, aby podczas przerw w pracy choć trochę się porozciągać, jednak nie zawsze pamiętają gimnastykę, która w takiej sytuacji jest najodpowiedniejsza. Z myślą o Was przygotowaliśmy więc zestawienie kilku łatwych ćwiczeń, które możecie wydrukować i mieć zawsze przy sobie. Mamy już pierwsze sygały, że rehabilitacja w Przemyślu odbywa się także w Waszych domach i biurach ;)
Więcej »Miesiąc temu podpisaliśmy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. 2 października przyjęliśmy pierwszą turę pacjentów korzystających z zabiegów refundowanych przez NFZ. Wczoraj, w poniedziałek, rozpoczęliśmy pracę z trzecią już grupą!
Więcej »Rehabilitacja dzieli się na 3 etapy. Najpierw, tuż po operacji, pojawia się stan zapalny i trwa do około tygodnia. Z czasem zaczyna się gojenie, faza ta nazywana jest proliferacją. Trwa zazwyczaj 2 do 6 tygodni. Po tym czasie, od 7 tygodnia, następuje etap przebudowy, który może się przeciągnąć nawet do roku.
Więcej »Wiele godzin przy biurku czy obsłudze maszyn podczas pracy. Wypoczynek przed komputerem czy telewizorem. Zamiast spaceru do pracy, na zakupy jazda samochodem czy autobusem – zabierające ostatnią namiastkę ruchu. Żyjemy niezdrowo – za mało aktywności fizycznej, za mało świeżego powietrza.
Więcej »Dla osób korzystających z naszych usług refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowaliśmy dwa istotne dokumenty. W tym miejscu możecie pobrać wzory oświadczeń do wypełnienia.
Więcej »Zły stan kręgosłupa często bywa źródłem bólów głowy. Najczęściej są to migrena, kręgowopochodny ból głowy i napięciowy ból głowy. Dziś opiszemy, jak się objawia migrena i jak sobie radzić z jej napadami.
Więcej »Fizjoterapię zaczyna się od razu po zabiegu – już dzień później zachęca się pacjenta do wstawania. Najpierw w głównej mierze są to ćwiczenia przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Później skupia się na budowaniu siły mięśni. Końcowy etap to już samodzielne chodzenie.
Więcej »Kochani, mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Od 2 października Centrum Rehabilitacji w Przemyślu zacznie świadczyć usługi refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Więcej »Z okazji naszego i Waszego małego święta gorąco dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście, za wspólne wysiłki i radości, za miłe słowa i życzliwość. Świętować powinni fizjoterapeuci, ale jak zawsze najważniejszy jest dla nas pacjent!
Więcej »Tak zwana ostroga piętowa może uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Najpierw pojawia się nieprzyjemny ból pięty podczas chodzenia. Z czasem się nasila i nie odpuszcza nawet podczas odpoczynku. Chociaż występuje u obu płci, schorzenie to częściej dotyka kobiet.
Więcej »Skrzywienie kręgosłupa, zniekształcenia klatki piersiowej, bóle pleców i inne dolegliwości mogą doskwierać naszemu dziecku, jeśli regularnie będzie nosić zbyt ciężki i źle dobrany plecak. Dowiedz się, jak kupować mądrze.
Więcej »To dysfunkcja obejmująca różne struktury obręczy barkowej. Dlaczego nas boli? Zazwyczaj do bólu i ograniczenia zakresu ruchu przyczyniają się przeciążenia mięśni, ale też uszkodzenia ścięgien oraz zapalenie kaletki podbarkowej na tle zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych.
Więcej »Nasz organizm lubi ruch i zmiany, każda pozycja siedząca jest dla niego pewnym obciążeniem. Tym bardziej warto zwracać uwagę na to, jaką pozycję przyjmujemy przy komputerze. Ułożenie rąk, nóg i bioder jest istotne, zwłaszcza jeśli w pracy za biurkiem czy za kierownicą lub choćby podczas popołudniowej rozrywki przy komputerze spędzamy długie godziny.
Więcej »Terapia lustrzana (ang. mirror therapy) wykorzystuje odbicie w lustrze do stworzenia iluzji, że niesprawna kończyna porusza się w taki sam sposób, jak sprawna. Obserwacja ruchów przez pacjenta prowadzi do pobudzenia i utrwalenia zmian w systemie motorycznym mózgu.
Więcej »Dobrze prowadzona rehabilitacja jest jednym z najważniejszych elementów terapii osób, które przeszły udar mózgu. Jak pomóc odzyskać samodzielność najbliższym, którzy muszą odbyć rehabilitację w warunkach domowych? Rad udziela Marta Szlanda-Mikuła, koordynatorka i fizjoterapeutka Centrum Rehabilitacji w Przemyślu.
Więcej »Zmęczeni po kilku godzinach pracy przy komputerze?
Agnieszka przygotowała dla Was kilka ćwiczeń na rozluźnienie.
Nie jesteście sami w biurze? Bez obaw, nie musicie się odrywać od krzesła.
Więcej »Najpierw sporadyczne drętwienie i pobolewanie palców dłoni. Potem po intensywnym wysiłku nieprzyjemne dolegliwości, które wybudzają ze snu. Z czasem ból zaczyna się pojawiać także za dnia, nawet mimo odpoczynku. Zespołu cieśni nadgarstka (ZCN) można wyleczyć. Czasami jednak konieczna jest operacja.
Więcej »Studia medyczne odbywałam w Przemyślu, uzyskałam tytuł opiekunki środowiskowej i masażystki, ponieważ odkąd sięgam pamięcią marzyłam o pracy z ludźmi. Moją misją jest pomoc w przezwyciężaniu słabości i niwelowanie dolegliwości bólowych.
Więcej »Praktyki, które odbywałem w szpitalach, zakładach rehabilitacji nauczyły mnie pracy z pacjentami w różnym wieku. Pracowałem z kilkumiesięcznymi i kilkuletnimi maluchami, które miały problem na przykład z kręczem szyjnym czy porażeniem kończyn dolnych.
Więcej »Haluksy nie tylko szpecą nasze stopy, zwłaszcza latem, gdy nie unikniemy ich odsłaniania, ale przede wszystkim zaniedbane z czasem sprawiają ból podczas chodzenia. Zamiast czekać na przykre dolegliwości, lepiej zawczasu zwrócić się o pomoc do specjalisty.
Więcej »Na początku koślawość palucha jest mało widoczna i nie powoduje dyskomfortu. Z czasem jednak rozwija się stan zapalny i pojawia się ból. Haluksy utrudniają normalne funkcjonowanie, więc nie można zaniedbać ich leczenia. Kto jest szczególnie na nie narażony?
Więcej »Pierwsza wizyta w Centrum Rehabilitacji? Stresujesz się, bo nie wiesz, co ze sobą zabrać? W co się ubrać? O czym pamiętać? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka prostych porad, aby zabiegi przebiegały sprawnie i abyś czuł się komfortowo.
Więcej »Rekonstrukcja ACL jest jedną z najczęstszych operacji w stawie kolanowym wykonywanych za pomocą artroskopu. O czym warto pomyśleć przed zabiegiem?
Więcej »Podczas tradycyjnej terapii ważne są siła mięśni i zakres ruchu. W terapii PNF to jedynie droga do celu, którym jest praca nad potrzebną choremu funkcją. Pacjent postrzegany jest całościowo – sprawne i zdrowe regiony jego ciała są wykorzystywane do uzyskania aktywności ruchowej w słabszych i chorych.
Więcej »
Przedświąteczna gorączka? U nas również. Tygodnie przygotowań. Remonty, biurokracja, kompletowanie sprzętu. Rekrutacja, szkolenia. Testy, poprawki, udoskonalenia. Sporo wyrzeczeń, mnóstwo planowania i mamy to! Centrum Rehabilitacji ożyło!
Więcej »
Gwałtowny ruch, nagłe szarpnięcie, dźwignięcie ciężkiego przedmiotu i... ostry ból rozchodzący się od kręgosłupa, przez biodra aż w kierunku stopy. Tak biegnie nerw kulszowy – przyczyna naszych dolegliwości.
Więcej »Długotrwała praca przy komputerze, godziny spędzone na stojąco, brak aktywności fizycznej – wszystko to może się przyczynić do powstania rozmaitego rodzaju bólu kręgosłupa – najpowszechniejszych dolegliwości nękających współczesnego człowieka. Świetnym sposobem na tego typu problemy jest metoda McKenziego.
Więcej »Skręcenia, bóle stawów i kręgosłupa, napięciowe bóle głowy – to najczęstsze przyczyny wizyt w gabinetach rehabilitacyjnych. Brzmi znajomo? Czas zadbać o swój organizm i wrócić do formy – 11 kwietnia ruszają Dni Otwarte nowo powstałego Centrum Rehabilitacji.
Więcej »Chciałabym się rozwijać w kierunku pracy korekcyjnej z dziećmi, ponieważ w Przemyślu jest niewiele placówek, które pomoc małym pacjentom mogą zaoferować. Moją misją jest, aby nasze centrum zapełniło tę lukę.
Więcej »Na rynku jest wiele kolorowych gadżetów – chodzików, pchaczy, jeździków wyposażonych w światełka i sygnały dźwiękowe. Dla dziecka i rodzica to dość wygodne urządzenia, ale czy zdrowe? Na to pytanie i inne odpowie Marta Szlanda-Mikuła, fizjoterapeutka i koordynatorka naszego Centrum Rehabilitacji i matka trzech synów.
Więcej »Zawód fizjoterapeuty wybrałam bardzo wcześnie, ponieważ jako nastolatka poznałam tę dziedzinę jako pacjent. Od tej pory widziałam, że w przyszłości będę pomagać innym.
Więcej »