Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Fizjoterapeutka Daria Wielgosz: Wypełnimy w Przemyślu niszę

Chciałabym się rozwijać w kierunku pracy korekcyjnej z dziećmi, ponieważ w Przemyślu jest niewiele placówek, które pomoc małym pacjentom mogą zaoferować. Moją misją jest, aby nasze centrum zapełniło tę lukę.

 Skończyłam studia licencjackie w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Po uzyskaniu dyplomu fizjoterapeuty zdobywałam doświadczenie podczas pracy z pacjentami w innej placówce rehabilitacji. Był to dla mnie owocny czas, ponieważ poznałam od podszewki niemal wszystkie zabiegi fizykoterapeutyczne, a także krio- i hydroterapeutyczne. Prowadziłam też zajęcia indywidualne z pacjentami z zakresu kinezyterapii.

 

Zostałam fizjoterapeutką, ponieważ zawsze interesowałam się medycyną, a fizjoterapia jest jej zalążkiem. Moim celem jest pomoc pacjentom w powrocie do pełni sił. Obserwowanie, że praca przynosi efekty i ulgę pacjentom, daje mi satysfakcję, to moje małe, niezapomniane sukcesy. Kontakt z pacjentem stawia przede mną nowe wyzwania i inspiracje, a prywatnie – daje poczucie spełnienia. Lubię pracować z osobami dorosłymi, które mają problemy neurologiczne czy ortopedyczne, ale cenię sobie też pracę z maluchami, które potrzebują fachowej pomocy w korygowaniu wad postawy.