Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Internetowe Konto Pacjenta – łatwy dostęp do danych medycznych

Rozproszone dane medyczne dostępne w jednym miejscu? Umożliwia to Internetowe Konto Pacjenta. Dostęp do niego jest prosty.

Internetowe Konto Pacjenta to aplikacja, która gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do Twoich danych. W jednym miejscu znajdziesz informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich, o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

W IKP znajdziesz także informacje o miejscach, w których możesz się leczyć, o wystawionych zaświadczeniach lekarskich w razie choroby i macierzyństwa, a także wysokości płaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne.

 

Nowe możliwości

Dzięki IKP otrzymasz recepty potrzebne do kontynuowania leczenia bez konieczności odwiedzania lekarza. Można jest dostać od pielęgniarki lub położnej po osobistym badaniu, ale też po konsultacji na odległość – telemedycznej.

IKP pozwala także upoważnić bliską Ci osobę do wglądu w informacje o stanie Twojego zdrowia. Z czasem będzie także można sprawdzić, a nawet pobrać pełną dokumentację medyczną. Nowe funkcje będą wprowadzane stopniowo i pojawiać się będą systematycznie w niedługim czasie.

 

Jak uzyskać dostęp do IKP?

Posiadacze konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, Profilu Zaufanego lub e-dowodu mogą się zalogować za ich pomocą i korzystać ze wszystkich funkcjonalności IKP. Wchodzimy wtedy na portalwww.pacjent.gov.pl, wpisujemy swoje dane i gotowe.

Wspomniany Zintegrowany Informator Pacjenta niedługo już stanie się częścią IKP. Oddziały wojewódzkie NFZ nie zakładają już kont w ZIP. Za to niebawem w każdym oddziale NFZ potwierdzisz Profil Zaufany i dostaniesz dostęp do IKP.

Warto z tego skorzystać, ponieważ możliwości systemu będą coraz większe i z czasem zyskasz dostęp do jeszcze szerszej bazy przydatnych informacji o Twoim zdrowiu.