Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Kompetentne kadry to nasz atut. Stale się rozwijamy!

Czerwiec i lipiec były dla nas czasem wzmożonej pracy, ale też pogłębiania umiejętności i rozwijania naszych zawodowych zainteresowań. Nasze terapeutki znalazły dla siebie kolejne ciekawe szkolenia. Uzupełniamy również certyfikaty zdobyte w różnym okresie praktyki zawodowej przez Joannę, którą na pewno dobrze już znacie, choć dołączyła do nas nieco później niż Daria, Justyna i Iza.

✔ Iza wzięła udział w szkoleniu pinoterapii zwanej również pinopresurą. Kurs bazował na koncepcji medycyny manualnej według ortopedy Radosława Składowskiego. Pinoterapia stosowana jest w terapii rozmaitych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych, w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych. Może także stanowić element kompleksowej terapii zaburzeń funkcjonalnych. Sprawdza się w pracy z pacjentami w prawie każdym wieku.

 

✔ Justyna w czerwcu ukończyła szkolenie, na którym szczególnie jej zależało. Był to kurs masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym. MTG to forma manualnej pracy z ciałem, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń zwłaszcza w obrębie narządu ruchu, ale nie tylko. Uznawana jest za najskuteczniejszą formę masażu leczniczego. Uczestniczyła w nim także Daria. 

 

✔ Daria i Katarzyna z sukcesem zakończyły także szkolenie kinesiotapingu. Dynamiczne plastrowanie pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra. Poprawa mikrokrażenia i przepływ limfy wspomagają wchłanianie krwiaków, obrzęków i zmniejszają stany zapalne.

 

✔ Podobne umiejętności podczas szkolenia opanowała Joanna. Oprócz kursu Kinesiology Taping, ukończyła także kurs masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego z anatomią palpacyjną. Joanna poświęciła czas także terapii manualnej wg Briana Mulligana, twórcy kompleksowej i funkcjonalnej metody „mobilizacji z ruchem”, zajmującej się leczeniem schorzeń w obrębie narządu ruchu. Posługuje się ona również techniką PNF. Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie to techniki pozwalające przywrócić utracone funkcje ruchowe i zwiększyć kontrolę motoryczną. Stosuje się ją głównie u pacjentów po udarach, wylewach, zaburzeniach funkcji motorycznych czy wypadkach.