Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: w kontaktach

Szczepienie personelu medycznego – zapisy przedłużone do 14 stycznia. Kiedy kolejne grupy?

Szczepienie przeciw COVID-19 w Polsce podzielono na 4 etapy – od 0 do 3. Od 28 stycznia trwa szczepienie personelu medycznego i niemedycznego placówek medycznych. Odbywa się w tzw. szpitalach węzłowych, których w kraju mamy 509. Zaszczepią one swój personel, ale także innych szpitali, przychodni, centrów rehabilitacji i aptek. Zapisy trwają do 14 stycznia. Potem będą się rejestrować kolejne grupy.

Grupa „0”

Obecnie w każdym województwie trwają rejestracja i szczepienie priorytetowej grupy „zero” (osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji zawodowych obowiązków). Do 14 stycznia 2021 r. szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego. Listy chętnych do szczepienia pracowników tworzy pracodawca. 

 

Kto należy do grupy „0”?

✔ pracownicy szpitali węzłowych,
✔ pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
✔ pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
✔ pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
✔ pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.
✔ do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

Chcesz się zgłosić? Zrobisz to tutaj


Kolejne etapy


Tzw. szczepienie populacyjne, czyli powszechne szczepienie Polaków przeciwko COVID-19, nastąpi w dalszej kolejności. 15 stycznia 2021 r. ruszy rejstracja. 

etap 1:pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2:osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3:przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.


Kliknij po więcej informacji!