Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Szkolimy się – dla siebie i dla Was!

Podobno nie iść do przodu znaczy się cofać. Nie zamierzamy sprawdzać trafności poglądu, nie ustajemy w podnoszeniu kwalifikacji. Czytamy, szukamy, uczymy się, inwestujemy w swoją wiedzę i umiejętności.

Początek jesieni był szczególnie intensywny dla fizjoterapeutów Dominiki Leszczyszyn, Pawła Faca i Michała Potockiego. Nasi rehabilitanci dwukrotnie wybrali się do Krakowa, aby pod okiem specjalistów z Med Coach zagłębiać zagadnienia związane najpierw z diagnostyką i terapią kończyny górnej (12 i 13 października), następnie kończyny dolnej po udarze. Wiedza niezbędna przy pracy indywidualnej z pacjentem, zwłaszcza podczas rehabilitacji domowej, z której chorzy po udarze mogą u nas skorzystać.

 

 

Dla kogo domowa rehabilitacja?


Rehabilitacja w domu udzielana jest pacjentom z:


– ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) – do 12 miesięcy od powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;
– ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5. stopniowi skali oceny stopnia inwalidztwa (wyjątek stanowią dzieci do ukończenia 18 r. ż.);
– uszkodzeniem rdzenia kręgowego – do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;
– chorobami przewlekle postępującymi (miopatie, choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu, reumatoidalne zapalenie stawów itp.
– chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – do 6 miesięcy od wykonania operacji;
– urazami kończyn dolnych – przez okres do 6 miesięcy od powstania urazu;
– a także osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

 

 


Październik był równie pracowity dla naszej liderki, koordynatorki działań Centrum Marty Szlandy-Mikuły, która ukończyła 6-dniowy kurs FDM – terapii manualnej wg Typaldosa D.O. Fascial Distortion Model.
FDM to rewolucyjny model, który łączy w genialny sposób osteopatię z ortopedią. Dystorsje fałd są dużym wyzwaniem, dlatego intensywny trening jest niezbędny do wypracowania dobrej techniki manipulacji z impulsem.