Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: 16 736 82 38

Ukojenie dla ciała i zmysłów: masaż lecznicy i upiększający jako pomysł na prezent

Zastanawiasz się nad prezentem dla najbliższych? Może w tym roku niebanalnie – masaż leczniczy lub upiększający. Klasyczny, drenaż limfatyczny, wibracyjny, izometryczny, bańką chińską, BOA? A może... połączenie zabiegu klasycznego z technikami zapożyczonymi z masażu relaksacyjnego? Jest w czym wybierać.

– Placówki wykonują różne masaże, wśród jest kilka najpopularniejszych. Klasyczny, czyli leczniczy, polega na stosowaniu odpowiednich chwytów w zaplanowanej kolejności. Ma on dobroczynny wpływ na wszystkie układy naszego organizmu oraz zakończenia nerwowe w skórze, tkankę łączną i tłuszczową. Pośrednio działa na narządy wewnętrzne. Niweluje ból, odpręża i przynosi ukojenie. Drenaż limfatyczny z kolei pobudza przepływ limfy przez naczynia limfatyczne (dziennie to nawet 4 l płynu!), które odpowiadają za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii. Masażu pomaga w pobudzeniu pracy tego układu, poprawia metabolizm i przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Wskazaniem do niego są m.in. niedokrwienna kończyn dolnych, niewydolność żylna, choroba zwyrodnieniowa stawów, przewlekłe obrzęki czy otyłość. Pomaga także osobom, którym usunięto węzły chłonne, a także po zabiegach kosmetycznych takich jak liposukcja – opisuje Justyna Górniak, masażystka Przemyśl, Centrum Rehabilitacji.

 

Wibracje i ucisk

Do wyboru mamy także masaż wibracyjny wykonywany za pomocą specjalnego aparatu z membraną wytwarzającą drgania – silny bodziec działający na pacjenta.

– Masaż ten świetnie się sprawdzi w stanach pourazowych, przy bólach mięśni, kręgosłupa i międzyżebrowych, a także reumatoidalnym zapaleniu stawów, w wypadku przykurczy i zaniku mięśni oraz zaburzeń krążenia obwodowego. Nie tylko działa dobroczynnie dzięki poprawie ukrwienia i regeneracji tkanek, ale także odprężająco, wprawia pacjenta w dobry nastrój i koi zmysły. Leczniczy masaż izometryczny z kolei stosujemy zazwyczaj w rehabilitacji pourazowej i pochorobowej. Wykonujemy go najczęściej przy zanikach lub niedowładach mięśni spowodowanch długotrwałym unieruchomieniem kończyn, po udarach, wylewach, porażeniach nerwów obwodowych i porażeniach wiotkich. Jednak ten intensywny zabieg świetnie się też sprawdza jako masaż upiększający – w kuracjach odchudzających i antycellulitowych. Wymaga większego zaangażowania od pacjenta, więc bywają mu mniej chętni, jednak po kilku zabiegach i zauważalnych rezultatach, współpraca staje się bardziej efektywna. Redukować cellulit w każdym stadium zaawansowania pozwala także masaż bańką chińską, który poprawia ukrwienie, przyspiesza przemianę materii i pomaga usunąć zbędne substancje toksyczne. Stosowanie bańki punktowo zmniejsza także bóle kręgosłupa i napięcie mięśniowe. Nowością w akurat naszym centrum jest masaż BOA wykonywany przy pomocy specjalnego aparatu do sekwencyjnego masażu uciskowego – przesuwająca się fala uciskowa zapewnia drenaż limfatyczny. Urządzenie służy do leczenia obrzęków, bólu mięśni, stawów oraz nerwobóli, ale wspaniale też uwalnia nas od stresu i przemęczenia, o redukcji cellulitu nie wspominając – mówi J. Górniak.