Centrum rehabilitacji. Twoja droga do sprawności

Czynne: Od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.30, soboty 8.00 – 13.00 
Nr telefonu: w kontaktach

Z Grottgera na Jasińskiego. Centrum Rehabilitacji pod nowym adresem

Centrum Rehabilitacji. Twoja Droga do Sprawności znajdziecie teraz przy ul. Generała Jakuba Jasińskiego 2a w Przemyślu. Placówka opuściła dotychczasową lokalizację w budynku dawnej przychodni przy ul. Grottgera 4. Co się zmieni?

W nowym miejscu placówka zyskała większą powierzchnię użytkową, a pacjenci wygodniejsze, bo bardziej przestronne sale zabiegowe. Zakres usług został nieco poszerzony.

– Prowadzimy rehabilitację ortopedyczną i neurologiczną dzieci i dorosłych. Masaż, kinezyterapia, fizykoterapia, hydroterapia prowadzone przez zgrany zespół doświadczonych fizjoterapeutów – to oferta dla naszych pacjentów – mówi Marta Szlanda-Mikuła, koordynatorka pracy centrum.

– Poszerzyliśmy usługi o diagnostykę dzieci metodą NDT-Bobath, dzięki czemu naszymi najmłodszymi pacjentami mogą być już niemowlaczki. Usprawnianie dzieci tą metodą polega na wspieraniu i stymulowaniu ich rozwoju. Jest przyjazna i bezpieczna, dostosowana do kolejnych umiejętności psychoruchowych dziecka. Aby skorzystać z zabiegów refundowanych przez NFZ, wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty – ortopedy lub neurologa dziecięcego. Prywatnie przyjmujemy w umówionym telefonicznie terminie – uzupełnia M. Szlanda-Mikuła.

W nowej lokalizacji rozwiązał się także problem parkingowy. Na placu przed placówką pacjenci swobodnie mogą zostawić swoje 4 kółka na czas zabiegów.

Godziny pracy centrum pozostają bez zmian. Od poniedziałku do piątku zabiegi trwają od godz. 8 do 18.30, zaś w soboty od godz. 8 do 13. Rejestracja w tygodniu funkcjonuje do godz. 16 pod numerem tel. 16 736 82 38.

Wizyty domowe bez kolejek!

Centrum prowadzi także rehabilitację w warunkach domowych. Warto pamiętać, że obecnie szczególnie krótki jest czas oczekiwania na zabiegi w ramach domowej rehabilitacji leczniczej osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia rehabilitacja dla pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do placówki, prowadzona jest poza kolejnością przyjęć.

Skierowanie na nią wystawia lekarz rodzinny lub specjalista, który ma podpisaną umowę z NFZ. Ważne jest przez 30 dni i musi zawierać dopisek o konieczności odbycia terapii w domu oraz wykaz chorób współistniejących. Wymagane jest także aktualne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Przysługuje ona pacjentom z:

– ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) – do 12 miesięcy od powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;

– ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5. stopniowi skali oceny stopnia inwalidztwa (wyjątek stanowią dzieci do ukończenia 18 r.ż.);

– uszkodzeniem rdzenia kręgowego – do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;

– chorobami przewlekle postępującymi (miopatie, choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu, reumatoidalne zapalenie stawów itp.);

– chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – do 6 miesięcy od wykonania operacji;

– urazami kończyn dolnych – przez okres do 6 miesięcy od powstania urazu;

– osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.